סדנה ווירטואלית: תיק גב מסקאי ירוק עם שרוך


 

 

 

סדנה ווירטואלית ראשונה איך לתפור תיק גב עם שרוך, מתאים לילדות לנערות וגם לנשים. התיק הוא תיק גב מסקאי אבל ניתן לתפור אותו מכל חומר שרוצים, כגון ג'ינס, קורדורה, בדי ריפוד, דריל, קנבס, כותנה או כל בד שיש בבית כולל טריקו. כיד הדמיון הטוב לכן.

הסדנה מצולמת בתמונות וכתובה בשלבים. אם תעקבי אחר השלבים תגיעי להשגים. התיק מורכב בחזית עם רוכסן לרוחבו, ומאחור יש כיס פנימי עם שפה להכניס את מכשיר הפלאפון שלנו. הכיס גדול וניתן להקטין בהתאם למידותייך. (אני השתמשתי במידות לטלפון  samsung).

כשאני מתחילה כל יצירה שלי אני משרטטת על גליון נייר כדי שיהיה לי קל יותר בתהליך הגזירה. (וזה יוצא מדוייק יותר).

חומרים וכמויות

 • 50X140 ס"מ בד חיצוני
 • 50X140 ס"מ ביטנה (פנימי אפשר כותנה מודפסת ויפה)
 • רוכסן מעוצב לחיצוני אורך 25 – 30 ס"מ
 • רוכסן לכיס פנימי אורך 20 ס"מ
 • שרוך עבה ונעים 4 מטר
 • סיכת ביטחון גדולה או משחיל גומי
 • חוטי תפירה תואמים
 • מידות התיק בד חיצוני
 • אורך 46 ס"מ רוחב 35 ס"מ, כפול 2 יחידות, החלק עליון לסמן פיק בגובה 8 – 10 ס"מ,
 • 2 ריבועים 12X12 ס"מ לצדדים לחיבור הרצועות

בד פנימי ביטנה

 • אורך 37 ס"מ רוחב 35 ס"מ, כפול 2 יחידות
 • ביטנה לכיס פנימי רוסן חיצוני 32X35 ס"מ יחי' אחת
 • ביטנה לכיס פנימי בתוך התיק 32X27 ס"מ יחי' אחת
 • ביטנת כיס חיצוני לכיס טלפון18X16 ס"מ
 • רצועת בד חיצוני לכיס אבקה6X16 ס"מ (מידה סופית 12X2)

סדר פעולות

חזית התיק
יש לגזור את חלק החזית של התיק בגובה של 22 ס"מ מחלק תחתון חלק עליון 24 ס"מ.

להארכת הרוכסן יש להוסיף מכל צד רצועת בד חיצוני מקופלת באורך של כ- 10 ס"מ ע"י תפירה לרוחב הרוכסן, במידה והתפירה קשה יש לקפל את שולי הבד ולתפור את הבד לאורך הרוכסן בשוליים.

לחבר את רוכסן החזית לבד החיצוני יחד עם בד הביטנה של הכיס הפנימי החיצוני, בחלק התחתון 22X35 ס"מ, לתפור תפר קישוט עליון (בחלק התחתון), ולאחר מכן יש לחבר את החלק העליון של הרוכסן לחלקו העליון של התיק 24X35 ס"מ ולהוסיף את חלקו התחתון של כיס הביטנה ולתפור בתפר אחד פנימי, ולאחר מכן לתפור תפר קישוט עליון. (כמו שעשינו קודם לכן).

לסגור את שולי הכיס ולסגור את הרוכסן.

 

גב התיק חלק אחורי  – כיס פלאפון
בגובה של 22 ס"מ מהחלק התחתון במרכז מסמנת על הצד החיצוני של הבד את גודל הכיס הסופי 12 ס"מ  בצורת H  על גובה של 2 ס"מ על הרצועה  של 6X16 מסמנת 12 ס"מ כשבשוליים יש עודפים של 2 ס"מ מכל צד, מניחה את רצועת הבד כשהיא מקופלת לחצי על קו ה- H ותופרת מנקודה עד לנקודה ומחזקת בצדדים. ומניחה מעח את רצועת בד הביטנה וחוזרת על הפעולה. בחלק העליון בגובה של 2 ס"מ מניחה את חלקו השני של בד הביטנה ותופרת, נוצרים לך שתי שורות מקבילות במרחק של 2 ס"מ, גוזרת במרכז הקווים המקבילים בערך באורך של 8 ס"מ  ובכל צד את גוזרת משולשים עד מ"מ אחד מקו התפר בצורת V. הופכת ותופרת את שוליי המשולשים יחד עם רצועת הבד הצרה וארוכה. סוגרת את צידי הכיס בצדדים. כך נארת כיס אבקה וניתן ליצור בכל רוחב. (יש לעקוב אחר סדר התמונות מימין לשמאל),

 

 

כיס פנימי ביטנה
יש שתי דרכים לתפור כיס בביטנה האחד הוא כיס פאצ' לוקחים מלבן בגודל הרצוי תופרים תפר עליון בקיפול של 2 ס"מ על 2 ס"מ ותופרים לכל האורך. מניחים במרכז מקפלים תפר של 1 ס"מ משלושה צדדים ותופרים מכל צד. (לא לשכוח להשאיר את החלק העליון פתוח. חהחהחה)

דרך שניה מורכבת מעט אבל יפה ונקיה.  (יש לעקוב אחר סדר התמונות משמאל לימין), על בד הביטנה במרכז במרחק של 2.5 ס"מ להניח את הרוכסן כשצידו הפותח כלפי הבד,  להניח את חלקו של בד הביטנה לכיס מעל. ולתפור את התפר מכ- חצי ס"מ מהסוגר עד למעצור הרוכסן גם באותו מרחק, לגזור בקו אלכסוני ממרכז הכיס לכיוון הרוכסן משני הצדדים, להכניס את הרוכסן פנימה לסדר את השוליים ולתפור את המשולש לכיוון הרוכסן (כמו שעשינו לכיס הפלאפון) ולתפור תפר קישוט מסביב. לקחת את שולי הביטנה מהצד השני ולהעלות אות למעלה עד לגובה הרוכסן (שמסתיים בקו שולי ביטנת התיק) לתפור צדדים עד לאורך של 20 ס"מ בערך (לאחר מכן נסגור הכל מטעמי נוחות).

 

 

משולשים בצדדים
מבד חיצוני מקפלים את 2 הריבועים למשולשים ומניחים על חלקו התחתון של התיק המרחק של 1.5 ס"מ משולי התפר. קפל המשולש לכיוון חלק תחתון, ארבעת הקיפולים בקו תפירת התיק, הצד הפתוח קלפי מעלה, (להכנסת השרוך)

 

 

חיבור ותפירת התיק החיצוני
תפירת התיק מבד חיצוני מסביב מהפיק של 10 – 8  ס"מ מהקצה העליון,
לתפור כולל המשולשים שיצרנו, רצוי לחזק באזור המשולשים. (שימי לב שהצד הפתוח קלפי מעלה) לאחר תפירת המסגרת תופרים תפר קצה וקיפול של 1 ס"מ לאורך ה- 8 – 10 ס"מ.
0המקום שאליו יושחל השרוך.

 

חיבור הביטנה לתיק
את הביטנה תפרנו מקצה לקצה מסביב, עכשיו נניח את הביטנה ימין הביטנה על ימין התיק בקו השוליים, ונתפור מסביב, לאחר התפירה נקפל את שולי התיק פנימה בגובה של 4 ס"מ ונתפור מסביב על קו הביטנה. כדי ליתפור תפר משכיב פנימי ותפר קישוט חיצוני.

 


תפר קישוט עליון להשחלת רצועות הכתף… השרוך
קיפול הבד החיצוני והביטנה לחצי מהפתח שהשארנו להשחלת השרוך ב- 4 ס"מ ולתפור מסביב.

 

השחלת השרוך

אורך השרוך לפי הרצוי. אבל לא פחות מ- 1.5 מטר כפול 2 סה"כ 3 מטר. יש אפשרות להשחלה עם סיכת בטחון גדולה יחסית או עם מחט השחלה המיועדת להשחלת גומי
יש לתפוס (או להשחיל) את בשרוך בסיכת הבטחון ולהכניס אותו לתעלה העליונה שיצרנו. נתחיל להשחיל אותו מצד ימין ונעשה את הפעולה הזו עד לצידו השני, עד שנגיע לצד ימין מצידו השני.
נחזור על אותה פעולה מצד שמאל. (לא לשכוח לחלק את השרוך לשתיים)

 

לאחר פעולת ההשחלה נחבר את קצות שולי השרוך ע"י קשירה (על מנת למנוע מהשרון להשתחרר ןלהתפורר) ונכניס את הקשר לתוך פתח המשולש שהשארנו מבעוד מועד. נתפור לאורך הפתח ונסגור אותו.

 


נתפור את הביטנה מבפנים מסביב נסגור את הפתח התחתון בתפר מכונה ויש שלנו אחלה תיק מעוצב וצבעוני, שניתך לתפור אותו מכל בד ומכל צבע. כמובן שניתן להקטין או להגדיל לפי צורך הרצוי, כולל רצועות הכתף.

תתחדשו חברות ועוקבות, אשמח לקבל תגובות ובהחלט לראות תוצאות.
תודה שלכם לתמיד מלי חוט ומחט

6 תגובות הוסף תגובה

 1. Eynat palachi הגיב:

  שלום מלי! תודה על ההדרכה, אך הקישור לא נפתח לי (מהפלאפון). הבעיה כללית או רק אצלי? ערב טוב! עינת.

  נשלח מסמארטפון ה-Samsung Galaxy שלי.

  1. חוט ומחט הגיב:

   שלום עינת! נכנסתי לבלוג שלי דרך הסמאטפון שלי ולא היתה לי שום בעיה. נסי אם כן דרך המחשב.
   תודה מלי

 2. gilakobi הגיב:

  שלום

  לא ניתן להיכנס לדף.

  תודה

  גילה

  1. חוט ומחט הגיב:

   היי גילה סליחה על האיחור במתן התשובה.
   אין בעיה להכנס לדף הכל תקין.
   תודה ואשמח לראות תוצאות.

 3. מלי איזה כיף שחזרת אלינו!!! תודה רבה על הפוסט.
  התגעגעתי אלייך!

  1. חוט ומחט הגיב:

   תודה חן נחמד לי מאוד שאת כאן.
   שמחה שאת נהנת.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s